Film ve Dizilere Uygun Aktrislerin Bulunması

tarafından
20
Film ve Dizilere Uygun Aktrislerin Bulunması

Film ve Dizilere Uygun Aktrislerin Bulunması

Süregelmiş bir konudur insanların içindeki tanınma, ün isteği. Bu konuda birçok sosyal araştırma yapılmış ve onlarca makale yazılmıştır. İnsanlar egolarını tatmin etmek için veya daha rahat bir hayat için ünlü ve tanınır olmayı isterler. Günümüzde ünlü ve tanınır olmanın birçok yolu vardır ama başlıca yol oyuncu olmaktan geçmektedir. İnsanlar filmlerde küçücük bir rol olsa dahi oynamak için can atmaktadır. Bu bağlamda insanlar oyunculuk eğitimleri alıp cast ajanslarına başvurmaktadır. Peki ama bir filmde veya dizide oynamak için güzel ya da yakışıklı olmak veya eğitim almak yeterli midir? Bir filmde oynayacak oyuncu veya oynanacak rol nasıl seçilir? Ne tür bir yol izlenir seçimler yapılırken? Bunu öğrenebilmek için film ve dizilerde aktris seçimi nasıl yapılır en baştan araştırmamız gerekir.

Oyuncu Seçimi

İlk aşama gönderilen CV ve başvuruların incelenmesidir. Gönderdiğiniz CV örneği seçimlerin ilk aşamasında çok önemlidir. CV yani öz geçmişiniz yeterince açıklayıcı ve sizi anlatmalıdır. Daha önceden katıldığınız projeler var ise mutlaka içerisinde olmalıdır keza eğitim ve seminerler de öyle. Sizi yeterince yansıtan bir fotoğrafınızın ve yanında varsa bir video kaydınızın olması sizi bir adım daha öne atacaktır. İşin en can alıcı kısmı ise hangi rolü istediğiniz ve neden istediğinizdir, yoksa “Ben bu role en uygun oyuncuyum hadi beni sen bul” demekle olmuyor bu işler maalesef. Eğer bu aşamayı geçebilirseniz ikinci aşama sizi bekliyor demektedir.

Film

 

Deneme Çekimleri

Eğer öz geçmişiniz yeteri kadar etkileyici ise ve seçilmişseniz sizin için bu aşama daha zor olacaktır. Deneme çekimlerinde aktris adaylarına oynayacakları rolden veya farklı kült bir film veya projeden kamera karşısında bir bölüm sergilenmesi istenir ve bu performans sonucunda rolü kapacak olan şanslı kişi seçilir. Bu seçimlerde kıyasıya rekabet vardır çünkü yapımcı ve yönetmenler role en iyi ve en uygun kişinin seçilmesini ister yani ince eleyip sık dokur. Eğer bu aşamadan da takılmadan geçtiyseniz artık şatafatlı bir hayatın kapıları size açıldı demektir, bu şansı sakın kaybetmeyin ve asla pes etmeden yolunuza devam edin.

film

Film ve Dizilere Uygun Aktörler Nasıl Bulunur?